Xi Jinping'den “birinci sınıf ana akım medya” oluşturma çağrısı

2018-09-26 17:44:44

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin Medya Grubu'na ve ülke genelinde televizyonculuk alanında çalışanlara birinci sınıf yeni ana akım medya oluşturulması için çalışılması çağrısı yaptı.

Xi Jinping, Çin Merkez Televizyonu'nun kuruluşunun 60'ıncı yıldönümü nedeniyle bugün Çin Medya Grubu'na bir kutlama mesajı gönderdi.

Xi Jinping, mesajında, dünyanın en büyük radyo ve televizyon kurumu olan Çin Medya Grubu'nun, televizyonculuk alanında ülke genelindeki tüm çalışanlarla birlikte, güçlü rehberlik ve yayıncılık ve etkililiğiyle küresel ölçekte bir numaralı yeni tip ana akım medya inşa etmesi çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Xi Jinping, mesajında Çin Merkez Televizyonu (CCTV), Çin Halk Radyosu (CNR) ve Çin Uluslararası Radyosu'nun (CRI) birleşmesiyle oluşturulan Çin Medya Grubu'nun, kuruluşundan bu yana geçen süre içinde, seçkin programlar ve eserler ortaya koyduğunu, Çin'i dünyaya gerçek, çok yönlü ve kapsamlı şekilde yansıttığını söyledi.

1 Mayıs 1958 tarihinde kurulan CCTV'nin bünyesinde 41 kanal yer alıyor. Dünyada BM'nin altı çalışma dilinde de yayın yapan tek televizyon kanalı olan CCTV'nin yıllık toplam yayın saati 329 bin saati aşıyor.

Bu yılın mart ayında, Çin Merkez Televizyonu (CCTV), Çin Merkez Halk Radyosu (CNR) ve Çin Uluslararası Radyosu, Çin Medya Grubu adı altında birleştirildi.  

Bu yıl, aynı zamanda Çin'de televizyon yayıncılığının da 60'ıncı yılı kutlanıyor.

         

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor