“Çin, reform ve dışa açılmanın boyutunu genişletecek”

2018-09-24 15:40:43

Çin Devlet Konseyi tarafından yayımlanan beyaz kitapta, Çin'in reform ve dışa açılma boyutunu genişleteceği, diğer ülkelerle karşılıklı fayda ve ortak kazanca dayalı işbirliğini derinleştireceği vurgulandı.

Çin Devlet Konseyi Basın Ofisi'nce bugün yayımlanan "Çin-ABD Ticari Sürtüşmesine dair Gerçekler ve Çin'in Duruşu" başlıklı beyaz kitapta, Çin'in ABD ile yaşadığı ticari sürtüşmedeki duruşu ortaya koyuldu.

Belgede, ulusal itibarını ve kritik çıkarlarını kararlılıkla koruyacak olan Çin'in, aynı zamanda ABD ile ekonomik ve ticari ilişkilerini sağlıklı biçimde geliştireceği de kaydedildi.

Çin'in çok taraflı ticaret sistemini koruyup iyileştirmek için çaba göstermeye devam edeceğine işaret edilen belgede, Çin'in fikri mülkiyet haklarını korumayı sürdürerek yabancı işletmelerin Çin'deki yasal haklarını da kararlılıkla koruyacağı vurgulandı.

Çin'de reform ve dışa açılmanın boyutunun genişletileceğinin altı çizilen belgede, Çin'in diğer gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler ile arasındaki karşılıklı faydaya ve ortak kazanca dayalı işbirliği de derinleştireceği ifade edildi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor