Guyana Devlet Başkanı Wang Yi'yi kabul etti

2018-09-23 14:39:38 CRI

Guyana Devlet Başkanı David Granger, dün başkent Georgetown'da ülkeyi ziyaret eden Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi'yi kabul etti.

İki ülke arasındaki diplomatik ilişkinin kurulmasından bu yana ikili ilişkilerde olumlu ilerlemelerin kaydedildiğine işaret eden Granger, Çin'le birlikte “Kuşak ve Yol” inşasının fırsatlarından yararlanarak, aralarında varılan anlaşmaları eyleme dönüştürmeye ve ikili ilişkilere yeni itici güç katmaya çalışacaklarını vurguladı.

Guyana'nın Çin'le ilişkileri diplomatik politikanın öncelikli konumuna koymasını ve “Tek Çin” politikasını izlemesini öven Wang Yi, Guyana ile karşılıklı saygı ve güven temelinde, yeni dönemde ikili ilişkileri geliştirme planını ortaklaşa hazırlamaya hazır olduklarını belirtti.

“Kuşak ve Yol” inşasının ikili ilişkilerin itici gücünü oluşturduğuna dikkat çeken Wang Yi, Guyana'nın Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping tarafından ortaya koyulan “Kuşak ve Yol” inisiyatifini desteklemesini de takdirle karşıladı.

Wang Yi, Guyana Dışişleri Bakanı Carl Greenidge'in daveti üzere 21-22 Eylül tarihlerinde Guyana'ya resmi ziyarette bulundu.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor