“Başbakan Li'nin Yaz Davos'taki konuşması önemli sinyaller verdi”

2018-09-21 19:27:32 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, Başbakan Li Keqiang'in Yaz Davos Forumu'nun açılışında yaptığı konuşmada, yeni tur sanayi devriminde küresel ekonomik büyümenin itici unsurlarının güçlendirilmesi çağrısında bulunarak, önemli sinyaller verdiğini belirtti.

12. Yaz Davos Forumu, dün Çin'in Tianjin kentinde sona erdi. Li Keqiang Forum'un açılışında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in geçen yıl düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nda ortaya koyduğu önemli görüşleri yineleyerek, yeni tur sanayi devriminde küresel ekonomik büyümenin itici unsurlarının güçlendirilmesi çağrısında bulundu.

Sözcü Geng Shuang günlük basın toplantısında Li Keqiang'ın söz konusu konuşmasını değerlendirdi ve Li'nin bu konuşmayla birçok açıdan önemli sinyaller verdiğini belirtti.

Sözcü bu sinyalleri, “Birinci sinyal, Çin'in ekonominin küreselleşmesini kararlılıkla koruması. İkinci sinyal, Çin ekonomisinin büyümesinde olumlu eğilimlerin sürdürülmesi. Üçüncü sinyal, Çin'in reform ve dışa açılmayı ilerletmeye devam etmesi.” olarak değerlendirdi.

Çin'in piyasaya giriş şartlarını daha da gevşeterek, tarife genel seviyelerini düşürmeye devam edeceğine işaret eden Sözcü, Çin'in yerli ve yabancı işletmeler için eşitliğe ve adil rekabete dayalı bir iş ortamı oluşturacağını ve fikri mülkiyet koruma çalışmalarını daha da güçlendireceğini de vurguladı.

Ayrıca, 12. Yaz Davos Forumu'nun ölçeği de yeni bir rekora imza attı. Foruma 100'den fazla ülke ve bölgeden 2 bin 500'den fazla temsilci katıldı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor