Ningxia Hui Özerk Bölgesi'nin 60'ıncı kuruluş yıldönümü kutlandı

2018-09-21 09:55:24

Ningxia Hui Özerk Bölgesi'nin kuruluşunun 60'ıncı yıldönümü, Yinchuan kentindeki Helanshan Stadyumu'nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Komitesi Üyesi ve Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi Başkanı Wang Yang, kutlamalara katılarak bir konuşma yaptı.

Wang Yang, ÇKP Merkez Komitesi, Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi, Devlet Konseyi, Ulusal Halk Danışma Konferansı Ulusal Komitesi ve ÇKP Merkez Askerî Komisyonu adına, Ningxia'da yaşayan farklı etnik gruplardan vatandaşlara tebriklerini iletti.

Geçen 60 yıl içinde Ningxia'nın ekonomik büyümesinde atılım niteliğinde ilerlemeler kaydedildiğine ve halkın yaşam seviyesinin yükseltildiğine işaret eden Wang, ekolojik çevrede gözle görülür iyileşmeler yaşandığına, bölgede sosyal uyum ve istikrarın sağlandığına dikkat çekti.

Wang, ÇKP Merkez Komitesi'nin liderliği altında ve tüm vatandaşların müşterek çabalarıyla Ningxia'daki reform, dışa açılma ve modernizasyon çalışmalarında tarihî başarılar kaydedildiğini söyledi.

Kentsel ve kırsal kesimin yepyeni bir çehreye büründüğünü belirten Wang, farklı etnik gruplardan vatandaşların ekonomik ve sosyal gelişmelerden etkin şekilde faydalandıklarının altını çizdi.

Çin'in Batı bölgelerini kalkındırma çalışmalarının ve Kuşak ve Yol'un inşasının Ningxia'ya yeni fırsatlar getirdiğini dile getiren Wang, yüksek kaliteli kalkınma sağlanması ve yoksulluğun ortadan kaldırılması için çabaların ilerletilmesi çağrısında bulundu.


   

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor