Ningxia Hui Özerk Bölgesi 60. yaşını kutluyor

2018-09-20 15:18:24 CRI

Ningxia Hui Özerk Bölgesi'nin kuruluşunun 60. yılı yarın bölgenin merkez kenti Yinchuan'da düzenlenen törenle kutlandı. Törende merkezi hükümetin ve ÇKP'nin üst düzey yetkilileri hazır bulundu.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi ve Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi Başkanı Wang Yang, başkanlık ettiği heyetle birlikte dün Yinchuan'a ulaştı.

Merkezi heyetin başkan yardımcılığını üstlenen ve aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi, Başbakan Yardımcısı Sun Chunlan, törende yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in Ningxia'da yaşayan etnik gruplara büyük önem verdiğini vurguladığını dile getirdi.

Sun Chunlan, Ningxia'nın parlak bir geleceğe sahip olduğunu ve bölgedeki tüm etnik grupların daima ilerlemesini teşvik edeceklerini söyledi. Ekonomik kalkınmayı gerçekleştirme, milli birliği sağlama, çevreyi güzelleştirme ve toplumu refaha ulaştırma sorumluluğunu üstlendiklerini kaydeden Sun, tüm halkın tek yürek olup Çin milletinin yeniden kalkınışını öngören Çin rüyasını gerçekleştirmesi çağrısında bulundu.

Merkezi heyet, 62 kişiden oluşuyor. Heyet üyeleri arasında ÇKP Merkez Komitesi Sekreteryası, Merkez Komitesi'nin Birleşik Cephe Birimi Başkanı You Quan gibi ÇKP, ilgili birimler ve ordunun ilgili birimlerinden temsilciler ile diğer 4 özerk bölgedeki yetkililer yer aldı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor