Deniz İpek Yolu Küresel İletişim Forumu başladı

2018-09-20 09:32:10

İkinci Dönem Çin 21. Yüzyıl Deniz İpek Yolu Küresel İletişim Forumu, ülkenin güneyindeki sahil kenti Zhuhai'da başladı.


Teması “Yeni Dönem, Yeni İpek Yolu, Yeni İmaj” olarak belirlenen söz konusu forum, Çin Medya Grubu (ÇMG) ve Guangdong eyalet hükümeti tarafından ortaklaşa organize edildi.


Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Tanıtım Ofisi Başkan Yardımcısı ve Çin Medya Grubu Başkanı Shen Haixiong, forumun açılış töreninde yaptığı konuşmada, bu yılın Çin'de reform ve dışa açılma politikasının 40'ıncı yıldönümü olduğunu, aynı zamanda Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in Kuşak ve Yol İnisiyatifi'ni ortaya koymasının 5. yılına tekabül ettiğini hatırlattı.


Shen Haixiong, forumun 21. Yüzyıl Deniz İpek Yolu inşasında yeni uygulamaları sergilemeyi ve medeniyetlerarası değişim ve paylaşımın yeni meyvelerini tanıtmayı amaçladığına dikkat çekti. Çin'in ulusal radyo ve televizyonu konumundaki ÇMG'nin Çin'in sesini hiç şaşmadan dış dünyaya duyuracağını ve çok taraflı ticaret mekanizmasını kararlılıkla korumaya katkı yapacağını belirten Shen, böylece insanoğlunun ortak kader topluluğu düşüncesini yaygınlaştıracaklarını vurguladı.


ÇKP Guangdong Ofisi Sekreter Yardımcısı ve Guangdong Valisi Ma Xingrui, ÇKP Guangdong Tanıtım Ofisi Başkanı Fu Hua, Zhuhai Parti Sekreteri Guo Yonghang ve ÇKP Merkez Komitesi Tanıtım Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Zhao Qi dâhil çok sayıda yerli ve yabancı temsilci açılış törenine katıldı.   


Forum kapsamında Guangdong Etkili Markaların Küresel İletişimi, Bilimsel İnovasyona Dayalı Kaliteli Büyüme ile Guangdong, Hong Kong ve Makao'nun yeni dönemde fırsatlardan birlikte faydalanmalarına dair bir dizi program yapılacak. Bu etkinliklere 30 ülkeden 800 temsilcinin katılması bekleniyor.

    

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor