Xi'den Dünya Bilim Okuryazarlığı Konferansı'na mesaj

2018-09-17 19:09:47 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bugün Beijing'de düzenlenen Dünya Bilim Okuryazarlığı Konferansı'na bir kutlama mesajı gönderdi.

Xi Jinping mesajında, dünya genelinde yeni tur bir bilim ve teknoloji reformunun başlatıldığını ve bu reformun küresel kalkınma modelini derinden etkilediğini kaydetti.

Xi, bilim ve teknoloji endüstrisi ile toplumun diğer çevreleri arasındaki işbirliği ve inovasyonun güçlendirilmesi ve çeşitli ülkeler arasındaki işbirliğinin ilerletilmesinin, bilimsel ve teknolojik kalkınmanın insanlığın ilerlemesine daha büyük rol oynamasını sağlayan önemli yol olduğunu belirtti.

Çin'in bilimin yaygınlaştırılmasına ve bilim okuryazarlığının arttırılmasına büyük önem verdiğine dikkat çeken Xi, diğer ülkelerle bu konulardaki temasları yoğunlaştırarak gelişim sonuçlarını paylaşmaya ve müreffeh bir dünya kurma hedefini gerçekleştirmeye hazır olduğunu vurguladı.  

Xi, konferansa katılan bütün katılımcılardan konferans esnasında paylaşılan bilgi ve düşüncelerin yaygınlaştırılması ve bilimsel yöntemler hakkında fikir alışverişi yaparak, dünyadaki bilim okuryazarlığını yükseltmek ve insanlık için kader ortaklığı inşasını ilerletmek için katkıda bulunmalarını istedi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor