Xi: Çin dijital ekonominin avantajlarını paylaşmaya hazır

2018-09-17 15:42:59

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bugün Shanghai'da başlayan 2018 Dünya Yapay Zekâ (AI) Konferansı'na tebrik mesajı gönderdi.

Xi Jinping, mesajında, Çin'in dijital ekonominin getirdiği kalkınma avantajlarını diğer ülkelerle paylaşmaya ve insanlığın yararı için yapay zekâ teknolojisinin ilerletilmesi hususunda işbirliğini artırmaya hazır olduğunu vurguladı.

Xi, dünya genelinde hızla gelişen AI teknolojisinin küresel ekonomik büyümeye dinamizm kattığını belirtti. AI teknolojisinin halkın yaşam biçimini belirgin şekilde değiştirdiğine dikkat çeken Xi, bu teknolojinin iyi kavranması ve hukuk, güvenlik, istihdam, ahlak ve devlet yönetimi gibi alanlarda ortaya çıkan yeni soruların çözümü için farklı ülkeler arasında işbirliğinin ve iletişimin derinleştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Xi, kalkınmada kaliteye odaklanan Çin'in AI teknolojisiyle ekonomik ve toplumsal kalkınmada “akıllılaşma” düzeyini ilerleterek kamu hizmetleri ve şehir yönetimini güçlendireceğini vurguladı.

2018 Dünya Yapay Zekâ Konferansı 17-19 Eylül günlerinde Shanghai kentinde düzenleniyor. Konferansa 40 ülke ve bölgeden uzmanlar ile 200'den fazla işletme katılıyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor