10. Çin Dış Yatırım Fuarı Beijing'de düzenlendi

2018-09-16 15:36:36 CRI

10. Çin Dış Yatırım Fuarı Beijing'de düzenlendi

Ana teması “Dış Yatırım Tarzının Yenilenmesiyle, Küresel Ekonomi Büyümesinin Hızlandırılması” olarak belirlenen 2018 Uluslararası Endüstriyel İşbirliği Forumu ve 10. Çin Dış Yatırım Fuarı, Beijing'de düzenlendi. İki gün süren forumda, Kuşak ve Yol kapsamındaki yeni enerjilerle ilgili uluslararası işbirliği, Kuşak ve Yol güzergahında yatırım ve ticaretteki risklerin önlenmesi ve anlaşmazlıkların çözümü gibi konulara odaklanıldı.

Toplantıya katılan Rusya Devlet Başkanı'nın ekonomi danışmanı Sergey Glaziev, yaptığı konuşmada, forumun Rusya'nın “Avrasya Ekonomik Birliği” stratejisinin Kuşak ve Yol inisiyatifiyle entegre edilmesine bir platform oluşturduğunu kaydetti.

Çin Kalkınma ve Reform Komisyonu'na bağlı dış sermaye dairesinden Wang Jianjun, forumda yaptığı konuşmada, Çin'deki ekonomik durum hakkında bilgi verdi. Wang, Çin hükümetinin kendi işletmelerinin yurtdışına yatırım yapmalarını teşvik ettiğini hatırlatarak, ilgili ülkelerin de Çinli işletmelerine daha fazla kolaylık sağlamalarını beklediklerini ifade etti.

Alınan bilgilere göre, söz konusu fuara yurt içi ve dışından gelen yüzden fazla ülke ve bölgenin iş adamları ve uzmanları katıldı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor