Maduro, Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi Başkanı Li'yle görüştü

2018-09-15 14:38:45

Çin Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi Başkanı Li Zhanshu dün Beijing'de Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yla görüştü.

Li Zhanshu, Pasifik Okyanusu'nu aşan dost ve stratejik ortaklar olan Çin ve Venezuela'nın, somut işbirliğinin kazanımlarından faydalandıklarını belirtti.

Li, Venezuela halkının ulusal egemenliğini, milli saygınlığını ve kalkınma haklarını koruma kararlılığını, kendi koşullarına uygun kalkınma yolunu seçme çabasını Çin'in kararlılıkla desteklediğini vurguladı. Li, Venezuela'yla kapsamlı ortaklığı yeni düzeye taşımak ve insanlığın ortak kader topluluğunu beraber oluşturmak istediklerini söyledi.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, samimi dost olan Venezuela ve Çin'in karşılıklı güven beslediğini, birbirini tamamlayıcı özelliklere sahip olduklarını ifade etti. Maduro, Çin'e gerçekleştirdiği bu son ziyarette Cumhurbaşkanı Xi Jinping'le ikili ilişkilerin geleceğini planladıklarını da ekledi.

Maduro, Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi Başkanı Li'yle görüştü

Öte yandan, ÇUHM Daimi Komitesi Başkanı Li Zhanshu, Uruguay Devlet Başkan Yardımcısı ve Meclis Başkanı Lucia Topolansky'yle de bir araya geldi.

Li bu görüşmede yaptığı konuşmada, Çin ve Uruguay'ın tarım, ticaret, turizm ve spor gibi alanlarda işbirliğini geliştirmesi, çok taraflılık ve serbest ticaret sistemini korumaları çağrısında bulundu. Ayrıca, iki meclis arasındaki temasların artırılmasını istediklerini söyledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor