Ağustos ayında Çin ekonomisi istikrarı korudu

2018-09-14 19:07:16

Ağustos ayında Çin ekonomisi istikrarı korudu

Çin Ulusal İstatistik Bürosu Sözcüsü Mao Shengyong, Ağustos ayında Çin'in üretim talebi, istihdam ve mal fiyatlarının istikrarlı olduğunu, ekonominin istikrarlı geliştiğini kaydetti.

Mao Shengyong, bugün yaptığı açıklamada, gelecekte arz yönlü yapısal reformu ana hat olarak alacaklarını, eksik alanlara yatırımı artıracaklarını ve kalkınma beklentisini uygun şekilde yönlendireceklerini açıkladı.

Mao Shengyong, Ağustos ayında büyük sanayi şirketlerinin gerçekleştirdikleri sanayi katma değerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,1 ve toplumsal tüketici mallarının toplam perakende satışlarının ise yüzde 9 arttığını ifade etti.

Ekonomik yapı ve yatırım yapısının gittikçe optimize edildiğini ve özel yatırım ile imalat yatırımının hızla büyüdüğünü dile getiren Mao Shengyong, yüksek teknoloji, yeni kalkınmakta olan sanayi ve ekipman imalatı endüstrilerinin nispeten hızlı bir şekilde geliştiğine işaret etti.

Mao Shengyong, Çin ekonomisinin uyum ve dış risklere dayanma yeteneğinin güçlü olduğunu kaydederek, bir sonraki aşamada, bölgesel eşgüdümlü gelişmede özellikle kırların yeniden canlandırılması ve kalkınması için eksik alanlara yatırımın artırılması gerektiğini vurguladı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor