Gansu'da ekolojik yönetime dair işbirliği forumu

2018-09-04 17:00:19

Kuşak ve Yol Ekolojik Yönetim Halklararası İşbirliği Forumu, 12-13 Eylül'de Çin'in kuzeybatısında yer alan Gansu eyaletine bağlı Wuwei kentinde düzenlenecek.


20'den fazla ülkeden yüzlerce temsilcinin katılacağı forumda, ekolojik yapılandırmanın ortaklaşa yürütülmesi ve bu alandaki çabalar neticesinde elde edilen meyvelerin paylaşılması ele alınacak.


Çin'in öncülüğünde kurulan forum, ekolojik yönetim konusunda halklararası işbirliğini pekiştiren küresel bir platform konumunda.


Çin Devlet Ormancılık Müdürlüğü'nde görev yapan yetkili Wang Weisheng, bugün düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, söz konusu forum hakkında bilgi verdi. Wang'ın verdiği bilgilere göre, forumun teması “Çin'in Ekolojik Yönetim Hususundaki Deneyimlerini Paylaşmak, Halklararası İşbirliğini Güçlendirmek, Ekolojik Yapılandırmayı Ortaklaşa Yürüterek Meyvelerini Paylaşmak” olarak belirlendi.


Çin Ağaçlandırma Fonu Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Cheng Peng da basın toplantısında yaptığı açıklamada, forum aracılığıyla Kuşak ve Yol güzergahında yer alan ülkelerin ekolojik yönetim konusunda yeni ortaklıklara imza atacaklarına işaret etti. Cheng, ayrıca ekolojik yönetimde küresel işbirliği fonu ile Kuşak ve Yol kapsamında “Fırat Kavaklarının Ekolojik Ortamını İyileştirme” projesini başlatacaklarını söyledi.


Forum süresince çölleşmeyle mücadele konulu sergi, İpek Yolu Kültür Sergisi ve “2018 Çin'de Yeşil Refah Şenliği” gibi bir dizi program gerçekleştirilecek.    

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor