Çin'de 30 Ağustos resepsiyonu

2018-08-31 13:03:13 CRI

Çin'de 30 Ağustos resepsiyonu

Türkiye'nin Çin'in başkenti Beijing'deki büyükelçiliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle dün akşam bir resepsiyon düzenlendi.

Beijing Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen ve Türkiye'nin Askerî Ataşesi Musa Volkan Kuzgun'un ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona, Çin Halk Kurtuluş Ordusu'ndan Tümgeneral Sun Baolong'un yanı sıra, farklı ülkelerin diplomatik misyon temsilcileri ile Türk vatandaşları katıldı.

Resepsiyon, iki ülkenin ulusal marşlarının çalınmasının ardından, Askerî Ataşe Kuzgun ve Büyükelçi Önen'in konuşmalarıyla devam etti.

Büyükelçi Önen, konuşmasında “30 Ağustos, bağımsızlığı ve şerefi tehlikeye düşen ve 'Ya İstiklal ya Ölüm!' tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin ne tür başarılar elde edebileceğinin en büyük kanıtıdır" ifadesini kullandı.

Büyükelçi Önen, Çin ile Türkiye'nin liderlerinin ikili ilişkilerin gelişmesi yönünde irade gösterdiğine işaret ederek, iki ülke arasında askeriye de dâhil çok geniş bir alanda ikili ilişkileri geliştirmeye özel önem verdiklerini vurguladı.

Resepsiyonda misafirler su böreği, biber dolması ve döner gibi Türk mutfağının farklı lezzetlerini tatma imkânı da buldu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor