Avrasya Fuarı, Xinjiang turizmi için önemli bir platform

2018-08-31 11:07:55

Urumçi'de düzenlenen Avrasya Fuarı'nda sergilenen ürünler, Xinjiang'daki turistik öğelerin tanıtılmasına büyük katkı sağlıyor.

Dut ağacı kabuğundan yapılan lamba, Hami nakışı işlenmiş kulaklık ve Xinjiang çalgıları şeklindeki USB bellekler gibi 6. Avrasya Fuarı'ndaki Xinjiang Turistik Hediyelik Eşya Standı'nda sergilenen birbirinden ilgi çekici ürünler, yerli ve yabancı turistlerin büyük beğenisini kazandı.

Avrasya Fuarı, başlangıcınıdan bu yana Xinjiang'ın zengin kültür mirasının ve eşsiz doğal güzelliklerinin dünyaya tanıtıldığı önemli bir platform oldu.

Bu yılki organizasyon kapsamında Xinjiang'daki Bortala Moğol Özerk İli ve Altay bölgesindeki turistik noktaların tanıtılacağı toplantıların yanında, Türkmenistan-Çin Turizm İşbirliği Forumu düzenlenecek.

Xinjiang Turizmi Geliştirme Komisyonu Parti Sekreteri Hou Hanmin, Çin Uluslararası Radyosu Türkçe Servisi'ne yaptığı açıklamada, Xinjiang'a özgü turistik hediyelik eşyanın ve gezi programlarının fuar aracılığıyla yerli ve yabancı turistlere en iyi şekilde tanıtıldığına işaret etti. Hou, bunun bölgedeki istihdamı artırırken, Çin ile İpek Yolu güzergâhındaki ülkeler arasındaki turizm işbirliğinin yoğunlaşmasına da güç kattığını belirtti.

Turizmi Xinjiang bölgesinin stratejik dayanaklarından biri olarak gördüklerine işaret eden Hou Hanmin, bu hedefe ulaşmak için ellerindeki tüm olanakları kullanacaklarını dile getirdi.

Edinilen en son bilgilere göre, Xinjiang'da turizmin gelişmesi son yıllarda hız kazandı. Yılın ilk yedi ayında bölgede ağırlanan turist sayısı, 78 milyon 335 bini aşarken, elde edilen turizm geliri ise 121 milyar 448 milyon yuana ulaştı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor