Çin ile Japonya başbakan yardımcıları görüştü

2018-08-31 10:07:06

Çin Başbakan Yardımcısı Liu He, Japonya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Aso Taro ile dün başkent Beijing'de bir araya geldi.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Bürosu üyesi olan Liu He, görüşmede, Çin-Japonya ilişkilerinin önemini vurgulayarak, ilişkilerin iki ülke liderleri arasında varılan mubatakat doğrultusunda uzun vadede sağlıklı ve istikrarlı şekilde geliştirileceğini belirtti.

Tek taraflılığın ve ticarette korumacılığın küresel kalkınmaya ve halkların çıkarlarına zarar verdiğini dile getiren Liu He, iki tarafın serbest ticaret kurallarını ve çok taraflı ticaret sistemini birlikte koruması gerektiğini kaydetti.

7. Çin-Japonya Maliye Bakanları Diyaloğu'na katılmak üzere Beijing'de bulunan Aso Taro, Japonya-Çin Barış ve Dostluk Anlaşması'nın imzalanmasının 40. yıldönümü vesilesiyle ikili ilişkilerin geliştirmesi gerektiğine dikkat çekti. Ticarette korumacılığın hiçbir ülkeye yarar getirmeyeceğini dile getiren Aso Taro, tüm ticari tedbirlerin Dünya Ticaret Örgütü'nün ilgili düzenlemelerine uyması gerektiğini ifade etti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor