Hu Chunhua 6. Çin-Avrasya Fuarı'nda konuştu

2018-08-30 19:05:52 CRI

6. Çin-Avrasya Fuarı bugün Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumçi'de açıldı. Çin Başbakan Yardımcısı Hu Chunhua, açılış törenine katıldı ve bir konuşma yaptı.

Hu, Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in 2013 yılında “Kuşak ve Yol” inisiyatifini ortaya koymasından bu yana, Çin ile güzergahtaki ülkeler arasındaki somut işbirliğinin sürekli derinleştiğini ve verimli sonuçlar alındığını belirtti.

Hu, Çin'in bütün ülkelerle stratejik kenetlenmeyi güçlendirmeye, işbirliği alanlarını genişletmeye, yeni ticaret büyüme noktalarını keşfetmeye, yatırım ve endüstriyel işbirliğini arttırmaya, demiryolu, karayolu, liman, enerji ve telekomünikasyon gibi alanlardaki bağlantıları güçlendirmeye hazır olduğunu ifade etti.

Hu, finans araçları ve işbirliği modelleri konusunda yenilik yaratılması, işletmelerin finansman kanallarının genişletilmesi, endüstri projelerine ve altyapı tesislerine yönelik finansal desteklerin arttırılması gerektiğine de işaret etti.

Çin'in reform ve dışa açılmayı kararlılıkla ve kapsamlı şekilde derinleştirerek, ticaret ve yatırımın serbestleşmesi ve kolaylaşmasını ilerleteceğini dile getiren Hu, Avrasya ülkelerinden gelen işletmeleri bu fırsatı değerlendirerek, Çinli işletmeler ile işbirliğini derinleştirmeye davet etti.

Hu ayrıca, Çin hükümetinin Xinjiang yönetiminin dışa açılımını hızlandırmasını desteklediğini kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor