6. Avrasya Fuarı Urumçi'de başladı

2018-08-30 15:58:53

6. Avrasya Fuarı, bugün Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumçi'de yer alan Xinjiang Uluslararası Konferans ve Sergi Merkezi'nde başladı.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve Çin Başbakan Yardımcısı Hu Chunhua, fuarın açılış törenine katıldı.

Kapıları üç gün boyunca açık kalacak fuarın ana teması “Kuşak ve Yol, Ortak İstişare, Orta İnşa ve Orta Paylaşım” olarak belirlendi.

İpek Yolu güzergâhında yer alan ülkelerin liderleri, fuar aracılığıyla başlıca bölgesel ve küresel konularda derinliğine fikir alışverişinde bulunacak.

Fuar kapsamında, ayrıca Xinjiang'da İpek Yolu Ekonomik Kuşağı'nın inşası, ortak yatırım, ekonomik kalkınma ve endüstriyel tanıtım gibi konularda 30'a yakın etinlik yapılacak.

Avrasya Fuarı, Çin ve Avrasya ülkeleri arasında “liderler diplomasisi” için önemli bir platform olduğu gibi, İpek Yolu Ekonomik Kuşağı'nın inşası için de etkin bir araç konumunda. Fuar, aynı zamanda Xinjiang'ın tanıtımı için önemli bir pencere işlevi görüyor. Beş yıl arka arkaya başarıyla düzenlenen fuara katılan ülkelerin sayısı 103'ü aştı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor