Yang Jiechi, Yunanistan Dışişleri Bakanı'yla görüştü

2018-08-28 17:23:31 CRI

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve Dışişleri Komisyonu Başkanı Yang Jiechi, bugün Beijing'de Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias ile görüştü.

Yang Jiechi, yeni koşullar altında her iki tarafın karşılıklı siyasi güveni arttırarak, somut işbirliğini ilerletmesi ve kültürel temasları yoğunlaştırması gerektiğini belirtti.

Yang Jiechi, iki ülkenin de uluslararası ve bölgesel işbirliğini güçlendirerek, “Kuşak ve Yol” işbirliği için mutabakat zaptını imzalama fırsatından yararlanarak, kapsamlı stratejik ortaklık ilişkilerini yeni bir düzeye taşıması gerektiğine dikkat çekti.

Yang Jiechi, tarafların karşılıklı saygı, adalet, iş birliği ve ortak kazanca dayalı yeni tip uluslararası ilişkiler ile bütün insanlık için kader ortaklığının oluşturulmasına yeni katkılarda bulunmasına da vurgu yaptı.

Çin ile daha sıkı ilişkiler geliştirmeyi istediklerini ifade eden Nikos Kotzias ise, Çin'le birlikte “Kuşak ve Yol” işbirliğinde yeni ilerleme kaydedilmesini sağlayacaklarını belirtti.

Nikos Kotzias, Avrupa ile Çin arasındaki dostluğu derinleştirmekte köprü rolü oynamaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor