Xi Jinping'den fikri mülkiyet hakları toplantısına kutlama

2018-08-28 12:01:59

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, başkent Beijing'de bugün başlayan 2018 Kuşak ve Yol Fikri Mülkiyet Hakları Toplantısı'na bir kutlama mesajı gönderdi.

Xi Jinping, mesajında, Çin'in kadim İpek Yolu'nun ruhunu devam ettirerek ortaya koyduğu Kuşak ve Yol inisiyatifinin, uluslararası toplumdan yoğun destek gördüğüne ve bu kapsamda verimli sonuçlar elde edildiğine dikkat çekti.

Xi, Çin'in ilgili tüm taraflarla birlikte ortak istişare, ortak inşa ve ortak paylaşım ilkeleri temelinde Kuşak ve Yol'u bir barış, refah, açıklık, inovasyon ve medeniyet yolu hâline getirmeye, böylelikle kadim İpek Yolu'nun ruhunu canlandırmayı arzuladığını kaydetti.

Mesajında, fikri mülkiyet hakları sisteminin Kuşak ve Yol'un inşasının gelişmesinde önemli bir rol oynadığına işaret eden Xi, Çin'in bu alandaki çabalarını kararlılıkla sürdüreceğini, elverişli bir iş ve inovasyon ortamı oluşturacağını söyledi. 

İlgili taraflarla diyaloğu güçlendirerek fikri mülkiyet haklarından etkin şekilde faydalanacaklarını kaydeden Xi Jinping, böylece inovasyonun ortaklaşa ilerletileceğini ve güzergâh ülkelerinin halklarına daha fazla mutluluk getirileceğini belirtti.   

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor