Xi Jinping'den ilk “Akıllı Sanayi Fuarı”na tebrik mesajı

2018-08-23 11:56:59 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Chongqing kentinde başlayan ilk “Akılı Sanayi Fuarı”na (Smart China Expo) tebrik mesajı gönderdi.

Xi Jinping mesajında, yeni tur bilimsel ve teknolojik devrim ile edüstriyel reformların meydana geldiği bu dönemde, internet, büyük veri, yapay zeka gibi bilişim teknolojilerinin hızla geliştiğini belirtti.

Xi, dijital ekonominin reel ekonomiyle kaynaştırılarak gelişiminin ilerletilmesi ile yeni endüstriler keşfedilmesinin bütün ülkelerin ortak görevi olduğuna işaret etti.

Çin'in inovasyona dayalı gelişmeye büyük önem verdiğine dikkat çeken Xi, dijital sanayileşme ve endüstriyel dijitalleşme çalışmalarını hızlandırarak, yüksek kalitede gelişim gerçekleştirirken, aynı zamanda yüksek kaliteli hayat yaratmaya çalıştıklarını ifade etti.

Xi, Çin'in dijital ekonomi alanında uluslararası işbirliğine katılarak, diğer ülkelerle birlikte dijital ekonominin sağlıklı gelişmesini sağlamanın yanı sıra, dünya ekonomisinin büyümesinde yeni bir itici güç oluşturmaya hazır dolduğunu vurguladı.

Xi, “Akıllı Endüstri: Ekonomiye Güç Yaşama Renk Katar” temalı fuarın, küresel ekonomik büyüme eğiliminin yanı sıra, diğer ülkelerin halklarının güzel hayat beklentilerini de yansıttığını dile getirdi.

Xi, fuara katılanlardan temas ve işbirliğini derinleştirerek, dijital ekonominin gelişimini ilerletmesini ve insanlık için kader ortaklığının oluşturulmasına destek vermesini istedi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor