Xi: Tanıtım çalışmaları daha iyi yerine getirilmeli

2018-08-23 11:15:41 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, yeni koşullar altında tanıtım ve ideoloji çalışmaları görevlerinin daha iyi bir şekilde yerine getirilmesinin önemini vurguladı.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkezi Askeri Komisyon Başkanı Xi Jinping, Beijing'de önceki gün başlayan ve iki gün süren tanıtım ve ideoloji çalışmaları ilgili ulusal bir toplantıda konuşma yaptı.

Somut tanıtım görevleri ve ideoloji çalışmalarının geliştirilerek, tüm halkın ortak idealler, inançlar, değerler ve ahlaki standartlar çerçevesinde birleştirilmesinin öneminin altını çizen Xi, böylece parti ile devletin genel durumuna daha büyük katkı yapılması çağrısında bulundu.

Tanıtım ve ideoloji çalışmalarının çekirdeğinin “düşünceleri birleştirme ve güç toplama” olarak görülmesini isteyen Xi, yeni koşulda tanıtım ve ideoloji çalışmalarını iyi şekilde yerine getirmek için Maksizim ve Çin'e özgün sosyalizm bayraklarının yüksekte tutulması gerektiğinin altını çizdi.

Xi, kamu iletişimindeki doğru tonun korunmasına dikkat çekerek, sosyalist kültürel-etik ilerlemelerin teşvik edilmesi ve yeni neslin ulusal kalkınma görevini üstlenme yeteneğinin oluşturulması için esas sosyalist değerlerin geliştirilmesi çağrısında bulundu.

Xi, sosyalist ideolojiyi geliştirerek halkı birleştirme ve teşvik etme yeteneğine sahip olmanın, partinin özellikle tanıtım ve ideoloji cephesinde çalışanların stratejik görevlerden biri olduğuna işaret etti.

“Tanıtım ve ideolojik çalışma, ulusal kalkınma misyonunu üstlenen yeni bir neslin teşvik edilmesinde kilit rol oynamalı” diyen Xi, sanat ve kültür sektörlerinde çalışanların, parti, anavatan, halk ve kahramanlarla ilgili güzel eserler üretmeye devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Çin'in geleneksel kültürünün Çin ulusunun kültürel temeli olarak hizmet ettiğine dikkat çeken Xi, sahip olduğu vizyonlar, kavramlar, değerler ve ahlaki normlarının yalnızca Çin'in ideolojik ve zihinsel çekirdeğini oluşturmadığını, aynı zamanda insanlığın karşılaştığı sorunları ele alma konusunda da çok değerli olduğunu söyledi.

Xi ayrıca, tanıtım ve ideoloji çalışmalarında parti liderliğini arttırma önemini de vurguladı.
Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor