Wang Yi Filipinler hükümet heyetiyle görüştü

2018-08-23 09:35:03 CRI

Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi dün, başkent Beijing'de Filipinler Maliye Bakanı Carlos Dominguez başkanlığındaki hükümet heyetiyle bir araya geldi.

Wang Yi, Çin-Filipinler ilişkilerinin iki ülke liderlerinin önderliğinde hızlı şekilde gelişme yoluna girerken, ikili ilişkilerde ise kapsamlı bir iyileşme eğiliminin görüldüğünü hatırlattı. Wang, söz konusu olumlu değişikliklerin iki ülke halklarının temel ve uzun vadeli çıkarlarına tamamen uyduğunu belirtti.

Filipinler'le üst düzey temasları yoğunlaştırarak, her alanı kapsayan somut işbirliğini yeni bir düzeye taşımaya hazır olduklarını ifade eden Wang Yi, Filipinler'in Kuşak ve Yol'un ortaklaşa inşasına daha aktif bir şekilde katılmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

Carlos Dominguez ise, Kuşak ve Yol'un bu yüzyılın en başarılı inisiyatiflerden biri olduğuna dikkat çekerek, ülkesinin aktif bir şekilde inisiyatife katılmaya devam edeceğini belirtti.

Konuk bakan ayrıca Kasım'da düzenlenecek ilk Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nı takdirle karşıladıklarını ve fuarda etkin bir rol üstleneceklerini dile getirdi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor