Çin Savunma Bakanı Hindistan'da

2018-08-22 09:55:29

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve Başbakan Li Keqiang'ın selamlarını ileten Wei, Çin ile Hindistan arasında uzun geçmişe dayalı bir dostluğun bulunduğuna işaret etti.

Wei, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve Hindistan Başbakanı Modi'nin ortak çabalarıyla, dostluk ve işbirliğine dayalı ortak kazancın artık iki ülke ve iki ordu arasındaki ilişkilerde hakim olduğunu vurguladı.

Wei ziyaretinin; iki ülke lideri arasında varılan önemli fikir birliklerinin yerine getirilmesini hızlandırmayı, askeri güvenlik alanındaki iletişim ve işbirliğini derinleştirmeyi, karşılıklı güven mekanizması inşasını ilerletmeyi, iki ordu arasındaki ilişkileri geliştirmeyi, sınır bölgesindeki barış ve istikrarı korumayı, daha güçlü ortaklık ilişkilerinin oluşturulmasına daha çok katkıda bulunmayı amaçladığının altını çizdi.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi ise, son yıllarda Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile birkaç defa görüştüğünü ve aralarında iyi ilişkiler geliştiğini dile getirdi.

Bin yıllık geçmişe dayalı dostluğa sahip Hindistan ile Çin arasında geniş ortak çıkarların bulunduğuna işaret eden Modi, iki tarafın el ele vererek birbirine destek olması, iki ordu arasındaki iletişim ve işbirliğini güçlendirmesi ve sınırdaki istikrarı koruması gerektiğini kaydetti.

Wei ziyareti sırasında ayrıca Hindistan Savunma Bakanı ile bir araya gelerek, iki ordu arasındaki ilişki ile sınır bölgesindeki güvenlik ve istikrarın korunması konusunda fikir alışverişinde bulundu.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor