Çin'in 3 yıllık yoksullukla mücadele eylem planını açıkladı

2018-08-20 18:59:05

Çin'in 3 yıllık yoksullukla mücadele eylem planını açıkladı

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi ve Çin Devlet Konseyi gelecek 3 yılda yoksullukla mücadele çalışmalarını belirleyen eylem planını açıkladı.

Planda Çin'in yoksullukla mücadele çalışmalarının takvimi ve yol haritası belirlenerek, aşırı yoksul bölgelere ve nüfusa odaklanılacağı belirtildi.

Geçen 5 yıl içinde Çin'de yoksul nüfus 68 milyon 530 bin azaldı. Çin'in belirlediği yoksullukla mücadele hedefine ulaşmak için gelecek 3 yılda kırsal kesimlerde yaşayan 30 milyonluk yoksul nüfusun daha yoksulluktan kurtulması gerekiyor.

Yoksullukla mücadelenin daha etkili şekilde yürütülmesi ve Çin'in zamanında hedefine ulaşması için ÇKP Merkez Komitesi ve Çin Devlet Konseyi eylem planı hazırladı.

ÇKP Merkez Komitesi Köy Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı Han Jun, eylem planıyla yoksullukla mücadelede zaman ve yol haritası saptandığını ve aşırı yoksul bölgelere ve özel yoksul gruplara odaklanacaklarını kaydetti.

Somut politikalar açısından bakıldığında, eylem planıyla köye, aileye ve bireye yoksullukla mücadele önlemleri alınacak, altyapı tesislerinin eksiklikleri giderilecek, mali destek güçlendirilecek. Tüm toplumu seferber olmaya çağıran eylem planı, 2020 yılına kadar yoksullukla mücadelede belirlenen hedeflere ulaşılmasını amaçlıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor