Hong Kong'da dışa açılma ve reformun 40. yılı sergisi

2018-08-10 15:32:58

Çin'de dışa açılma ve reform politikasının 40. yılı nedeniyle düzenlenen fotoğraf sergisi, Hong Kong Özel İdari Bölgesi Konferans ve Sergi Merkezi'nde bugün yapılan görkemli bir törenle açıldı.

“Onuru paylaşalım” adlı serginin açılış törenine Çin'in ana kesimi ile Hong Kong'daki farklı çevrelerden 450 temsilci katıldı.

Hong Kong İdari Amiri Carrie Lam Cheng Yuet-ngor, törende yaptığı konuşmada, Hong Kong'un dışa açılma ve reform sürecine büyük katkı sağladığı gibi, bu politikadan büyük fayda gördüğünü söyledi.

Carrie Lam Cheng Yuet-ngor, Hong Kong'un ticaret, lojistik, havacılık, finans ve hizmet alanlarında bir küresel merkez olduğuna işaret ederek, geçen 40 yılda Hong Kong'un mevcut üstünlüklerinden faydalanarak, ülkenin taleplerine hizmet ettiğini, böylece ana kesimle ortak kalkınma gerçekleştirdiğini kaydetti.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in “Reformların sadece ilerletilmesi söz konusudur, tamamlanması değil” ifadesini hatırlatan Carrie Lam Cheng Yuet-ngor, Hong Kong ile ana kesim arasındaki işbirliğinin önümüzdeki dönemde derinleştirileceğini belirtti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor