Beijing 2022'nin maskotunu dünya çapından tasarımcılar belirleyecek

2018-08-08 19:50:58 CRI

Beijing 2022 Olimpik ve Paralimpik Kış Oyunları'nın maskotunu belirlemek için küresel çapta tasarım yarışması başlatıldı.


Yarışmanın duyurusu, 2008 Beijing Olimpiyatları'nın 10. yıldönümü vesilesiyle başkentteki Olimpik Park'ta düzenlenen törende yapıldı.


Beijing 2022'nin Başkanı Cai Qi törende, yarışmanın resmi olarak başladığını ilan etti ve Oyunlar'ın elçisi olacak tasarımların belirlemesi için dünyanın dört bir yanından insanların yarışmaya davetli olduğunu söyledi.


Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach ise, törene gönderdiği görüntülü mesajında, “2022 Olimpiyat Oyunları'nın maskotunu belirlemek için düzenlenen tasarım yarışmasına katılın. Dünyanın dört bir yanındaki insanları büyüleyecek ve spora, özellikle de kış sporlarına harika bir örnek olacak maskotu bulacağınıza inanıyoruz.” şeklinde konuştu.


Uluslararası Paralimpik Olimpiyatları Komitesi Başkanı Andrew Parsons da, dünyanın dört bir yanından tasarımcılara seslendi ve tasarımcılara çalışmalarını gönderme çağrısı yaptı.

Yarışma için başvurular 20-31 Ekim tarihleri arasında şahsen ya da posta yoluyla yapılabilecek ve kazanan tasarım 2019'un ikinci yarısında açıklanacak.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor