Çin Halk Kurtuluş Ordusu 91 yaşında!

2018-08-01 17:12:45

Çin Halk Kurtuluş Ordusu 91 yaşında!

Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun (ÇHKO) kuruluşunun 91. yıldönümü dolayısıyla Çin Savunma Bakanlığı'nda dün bir resepsiyon düzenlendi.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi, Devlet Konseyi ve Merkezi Askeri Komisyon adına Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Savunma Bakanı Wei Fenghe, ÇHKO askerleri, silahlı kuvvetler, ihtiyat birliği ve milis kuvvetleri, emekli askerler ve halk kahramanlarının Ordu Günü'nü kutladı.

Wei Fenghe, yaptığı konuşmada, barışçıl kalkınma yolunda ısrar edeceklerini ve özünde savunma olan milli askeri politikasyı izlemeyi sürdüreceklerini kaydetti.

Wei Fenghe, Kuşak ve Yol inisiyatifini yürütmek için diğer ülkelerle işbirliğini artıracaklarını belirtti.

Yeni tip uluslararası ilişkilerin kurulması ve insanlığın ortak kader topluluğunun oluşması sürecini yürüteceklerini dile getiren Wei Fenghe, dünya barışının korunması, küresel kalkınma ve uluslararası kuralların uygulanmasına katkıda bulunacaklarını ifade etti.

Taiwan bölgesiyle ilgili konulara değinen Wei Fenghe, Taiwan'ın öteden beri Çin topraklarının ayrılamaz bir parçası olduğunu hatırlatarak, “Taiwan bağımsızlığı”nı savunan her türlü ayrılıkçı girişime engel olacak karar, güven ve kabiliyete sahip olduklarının özellikle altını çizdi.

Wei Fenghe ayrıca, kuruluş misyonuna sadık kalacaklarına ve halk ordusunu dünya çapında birinci sınıf ordu olarak inşa edeceklerine işaret etti.

Çin'in Birleşmiş Milletler (BM) daimi heyeti, yabancı ülkelerde bulunan Çin büyükelçilikleri ve konsolosluklarında da Ordu Günü nedeniyle resepsiyonlar düzenlendi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor