İlk Çin Uluslararası İthalat Fuarı'na yoğun ilgi

2018-07-30 11:33:20 CRI

İlk kez düzenlenecek Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nın hazırlıkları sürerken, fuara katılımın beklentiyi aştığı açıklandı.

Çin Ticaret Bakanı Yardımcısı Wang Bingnan, bir basın toplantısı düzenleyerek 5-10 Kasım tarihlerinde düzenlenecek fuarla ilgili son gelişmeleri aktardı ve fuara beklediklerinin üzerinde katılım gerçekleştiğini söyledi.

Wang Bingnan, fuarın, şirketlere yönelik iş fuarı ile ülkelere yönelik ticaret ve yatırım fuarı dahil iki bölümden oluştuğunu dile getirdi.

İş fuarı bölümüne 130'dan fazla ülke ve bölgeden yaklaşık 2 bin 800 şirketin başvurduğunu vurgulayan Wang, ticaret ve yatırım fuarı bölümüne ise 80 ülke ve 3 uluslararası örgütün katılacağını bildirdi.

Wang Bingnan, iş fuarının yaklaşık 270 bin metrekarelik bir alanı kapsadığını ve fuara katılacak şirketler arasında dünyanın en büyük 500 şirketi ile çeşitli endüstrilerin öncülerinden 200 şirketin bulunduğunu belirtti. Yetkili, şirketlerin fuarda yüzden fazla yeni ürün ve teknoloji sergileyeceğini kaydetti.

Wang, ülkelere yönelik ticaret ve yatırım fuarının ise 30 bin metrekare büyüklüğünde olduğuna dikkat çekti.

Fuara, 80 ülke ve 3 uluslararası örgütün katılacağına işaret eden Wang, fuarda mal ve hizmet ticareti, endüstriyel gelişim, turizm yatırımları ve özgün ürünler sergileneceğini ifade etti.

Wang son olarak, Çin pavyonunda ise, reform ve dışa açılma politikasının uygulanmasından bu yana ithalat alanında yaşanan gelişmelerin aktarılacağını sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor