Başbakan Li'den etnik ve ulusal birliğin korunmasına vurgu

2018-07-29 12:07:00

Çin Başbakanı Li Keqiang, Tibet Özerk Bölgesi'ndeki dini çevrelerden vatandaşları ulusal ve etnik birlik ile toplumsal uyumun korunması için çalışmaya çağırdı.


Li Keqiang, Tibet'e 25-27 Temmuz günleri arasında bir ziyaret gerçekleştirdi. Li, bölgenin merkezi Lhasa'nın yanı sıra Nyingchi ve Shannan kentlerinde yetkililer ve yerel halkla görüşerek, bölgedeki ekonomik ve sosyal gelişmelere dair bilgi aldı.


Başbakan Li, Nyingchi'de yaptığı açıklamada, halkın zenginliği ve Tibet'te refahın gerçekleşmesi için gerekli anahtarın kalkınma olduğunu söyledi. Li, halkın yaşam koşullarının, Tibet'in somut ve güncel durumuna dayanan sürdürülebilir kalkınmayla geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.


Sichuan-Tibet Demiryolu'nun Lhasa-Nyingchi bölümünü de ziyaret eden Li Keqiang, projenin Tibet'in kalkınması ve ekolojinin korunması için çok önemli olduğunu belirtti.


Li Keqiang, girişimciliğin ve inovasyonun Tibet'in yüksek kaliteli kalkınmasının sağlanması için büyük önem taşıdığını dile getirdi.


Tibet Budizmi için en önemli mabetlerden olan Jokhang Tapınağı'nı da ziyaret eden Başbakan Li, bölgedeki dini çevreleri ulusal birliğin korunmasına, etnik dayanışma ile toplumsal uyumun ilerletilmesine katkı yapmaya devam etmeye çağırdı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor