Luzhou-Chengdu-Avrupa ekspresi, dışa açılmaya güç katacak

2018-07-28 15:25:25

Luzhou-Chengdu-Avrupa kargo trenleri, kısa süre önce resmen hizmete başladı.


Çin'in güneybatısında yer alan Sichuan eyaletinin en büyük konteyner limanı olan Luzhou ve eyaletin merkezi Chengdu'yu Avrupa ülkelerine bağlayan söz konusu tren hattı, Çin-Avrupa kargo tren seferlerinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Hattın açılması, Yangtze Nehri Ekonomik Kuşağı'nın gelişmesine, özellikle Çin'in güneybatısının dışa açılmasına güç katacak.


Luzhou-Chengdu-Avrupa kargo tren hattının açılmasından, Sichuan eyaletinde dış ticaret alanında faaliyet gösteren çok sayıda yerli ve yabancı şirket etkin şekilde faydalandı. Çin-Almanya ortak sermayeli Agtoo şirketi, bu şirketlerden biri.


Agtoo şirketinin genel müdürü Zhong Cheng basına verdiği demeçte, şirketin esas olarak Almanya menşeli ürünleri ithalat etmekle uğraştığına, ithal edilen ürünlerin Luzhou-Chengdu-Avrupa kargo tren hattı üzerinden taşınmasıyla şirketin lojistik maliyetinin belirgin ölçüde düştüğüne işaret etti. Zhong Cheng, ayrıca sermaye dolaşım verimliğinin arttığını ve şirketin aylık ithalatının ise birkaç yüz bin yuandan10 milyon yuana yükseldiğini vurguladı.    


Zhong Cheng, Luzhou-Chengdu-Avrupa kargo tren hattının açılması sayesinde şirketin Almanya'dan ithal ettiği ürünlerin Çin'in orta ve batı kesimlerindeki pazarlara girebildiğini kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor