PetroChina'dan Xinjiang'a yüklü yatırım

2018-07-27 16:28:40

Çin Ulusal Petrol Şirketi'nin alt kolu olan PetroChina, önümüzdeki 3 yıl içinde Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'ne 150 milyar yuan tutarında yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı.


PetroChina'nın yatırımları sayesinde, Xinjiang'da petrol ve doğal gaz üretimi, 50 milyon tonun üzerinde büyümeye devam edecek. Xinjiang, böylece Çin'in önemli petrol ve doğal gaz üretim merkezlerinden biri ve ülkenin kuzeybatı kesimindeki en büyük rafineri ve imalat üssü haline gelecek. Bölge aynı zamanda Çin'in doğal gaz ve petrol ithalatının en büyük karasal nakliyat kanalı olacak.


Hâlihazırda PetroChina şirketine bağlı 15 büyük ölçekli işletme, Xinjiang'da faaliyet göstermekte. PetroChina'nın son 5 yıl içinde Xinjiang'da gerçekleştirdiği yatırım 224 milyar 700 milyon yuana ulaştı. Şirket ayrıca Xinjiang'ın 6 ilçesinde 240 milyon yuanlık yatırım gerçekleştirdi, Xinjiang'a yardım kapsamında 400 projeyi başlattı.


PetroChina; önümüzdeki yıllarda Xinjiang'da petrol ve doğal gaz sektöründe sondaj, rafineri, satış, depolama, nakliye, teknoloji ve finansman gibi alanlarda faaliyetlerini yoğunlaştıracak; yerli kaliteli tarım ürünlerinin Çin'in iç kesimine satılmasına katkı sağlayacak.


Bununla beraber şirketin çalışanları ile müşterilerinin Xinjiang'ı gezmeleri teşvik edilerek, bölgesel ekonomik ve toplumsal kalkınma ile halkın günlük yaşam seviyesinin yükseltilmesine dinamizm katılacak.   

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor