Xi'den sel felaketleri ile ilgili önlem talimatı

2018-07-19 20:07:12 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, son günlerde ülkeyi etkisi altına alan şiddetli yağışlara ve yaşanan sel felaketleri ile ilgili önemli talimatlar verdi.


Yağmur sezonunun başlamasıyla, Çin'in birçok bölgesinde bu ayın ilk günlerinden itibaren şiddetli yağış yaşanıyor. Ülkenin 27 eyaletinde, 20 milyon 530 bin kişi sel felaketinden etkilendi. Seller, 54 kişinin yaşamını yitirmesine ve 51 milyar 600 milyon yuan tutarında maddi kayıp yaşanmasına yol açtı.


Konuyla ilgili talimatlar veren Xi Jinping, yerel yönetimlerden, sel ve tayfun gibi doğal afetlerin yoğun olarak yaşandığı bu dönemde can kaybını asgariye indirmek, felaketin getireceği zararları en üst derecede azaltmak ve felaketten etkilenen insanlara gereken desteği vermek için ellerinden geleni yapmalarını talep etti.


Xi, ilgili birimlerden meteorolojik durumlara ve felaketlere karşı ön uyarı sistemini güçlendirerek, bu tür felaketlerin tekrar yaşanmasını önlemek için gerekli tedbirleri almasını talep etti.


Felaketlerin ardından, Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Acil Müdahale Yönetim Bakanlığı sel bölgelerine çalışma grupları gönderdi. Ekiplerin çalışmaları sürüyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor