“Daha elverişli bir ticari girişimcilik ortamı oluşturacağız”

2018-07-19 11:57:45

Çin Başbakanı Li Keqiang, daha adil rekabete dayalı ve elverişli bir ticari girişimcilik ortamı oluşturarak, piyasadaki mevcut sorunların çözülmesi için çabaları artıracaklarını belirtti.


Li Keqiang, dün Devlet Konseyi'nin olağan toplantısına başkanlık etti.


Toplantıda, ticari girişimcilik ortamının iyileştirilmesi, kapsamlı rekabet kapasitesinin artırılması, istikrarlı büyümenin korunması ve online idari hizmet platformlarının tek çatı altında toplanarak işletmelere daha kaliteli hizmet sunulmasına dair düzenlemeler belirlendi.


Yerel piyasanın canlılığının azami ölçüde artırılarak, toplumun yaratıcılığının teşvik edilmesi kararlaştırılan toplantıda, karşılaşılan zorlukların çözülmesine odaklanılarak, piyasaya giriş izinlerinin yine piyasanın ana unsurlarının inisiyatifine bırakılması konusunda mutabakat sağlandı. Bunun yanı sıra adil rekabete dayalı bir ticaret ortamı oluşturularak işletmelerin inovasyon gücünün teşvik edilmesi hususunda fikir birliğine varıldı.


Toplantıda ayrıca, huzur evlerinin kurulması, yabancı işletmelerden taşımacılık alanına yatırım çekilmesi ve Çin'in Taiwan, Hong Kong ve Makao idari bölgelerindeki firmaların ana kesimle iş yapması gibi 17 konuda idari onay prosedürünün kaldırılması kararı alındı.


Öte yandan, yılsonu itibarıyla gümrük ve karantina idarelerinin işleri tümüyle bütünleştirilecek, ticari malların gümrük kapılarından giriş süresi azaltılacak. Bu karara ek olarak, işletmelerin vergi ödeme sistemi iyileştirilecek ve vergi ödeme süresi düşürülecek.    

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor