“ÇKP’nin reform ve dışa açılma düşüncesi yeni bir düzeye ulaştı”

2018-07-17 14:09:39 CRI

"Xi'nin Reform ve Dışa Açılma Düşüncesi Araştırmaları" isimli kitabın başeditörü Shen Haixiong, ÇKP'nin reform ve dışa açılma düşüncesinin yeni bir düzeye ulaştığını söyledi.

"Xi'nin Reform ve Dışa Açılma Düşüncesi Araştırmaları" kitabının başeditörü ve Çin Medya Grubu Başkanı Shen Haixiong, Xi'nin düşüncelerinin, Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) bu alanda yürüttüğü çalışmaların yeni bir tarihi düzeye ulaştığını gösterdiğini kaydetti.

Reform ve dışa açılma düşüncesinin, Xi'nin yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesinin özünü yansıttığına dikkat çeken Shen, bu düşüncelerin Çin'e özgü sosyalizm teorisini geliştirirken, aynı zamanda Maksizm'in Çin'deki gelişimini yeni bir düzeye taşıdığını kaydetti.

Çin'de reform ve dışa açılma politikası uygulanmasının 40. yıldönümü dolayısıyla yayınlanan ve Xi'nin reform ve dışa açılma düşüncesinin teori sistemi hakkında kapsamlı bir analizin yapıldığı kitap, 350 bin karakterden oluşuyor.

Çin'in dışa açılma ve reform çalışmalarının kritik bir evreye girdiği bu dönemde, Xi'nin bu konudaki düşünceleri yeni aşamada bulunan gelişime önemli bir teorik destek niteliği taşıyor.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor