Çinli ekip, Tayland'daki yaralıları ziyaret etti

2018-07-07 15:55:03

Çin hükümetinin çalışma ekibi, Tayland'daki tekne faciasından yaralı kurtulan ve Phuket İdari Hastanesi'nde tedavi gören Çin vatandaşları ile yakınlarını dün ziyaret etti.


Çalışma ekibi, ziyarette yaralılara ve yakınlarına Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi ve Çin Devlet Konseyi'nin selamlarını iletti. Ekip, yaralıların tedavi edilmesiyle arama-kurtarma çalışmalarının sürdürüleceğini ve facia sonrası çalışmaların etkin şekilde yapılacağını kaydetti.


Ekibe eşlik eden Çin'in Bangkok Büyükelçisi Lu Jian, ziyarette yaptığı konuşmada, Tayland tarafının arama ve kurtarma çalışmalarında hava, kara ve deniz güçlerini seferber ederek, yaralıların tedavisine de büyük önem verdiğini belirtti. Lu Jian, yaralıların mümkün olduğu kadar erken taburcu edilmesini arzuladıklarını söyledi.


Çin Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Daire Başkan Yardımcısı Chen Xiongfeng'in başkanlığındaki çalışma ekibi, önceki gün Phuket Adası'na ulaştı. Ekip, aynı gün geç saatlerde Tayland tarafıyla bir toplantı düzenleyerek, kayıpları arama ve kurtarma çalışmaları ve yaralıların tedavileri ile ilgili görevleri belirledi.


Öte yandan, Tayland Başbakanı Prayuth Chan-ocha dün bir açıklama yaparak, hükümetin ilgili kuruluşlarına kaybolan turistleri bulmak için tüm olanaklarını kullanmaları ve Phuket Adası'nda arama ve kurtarma liderlik merkezinin kurulması talimatlarını verdi.   


Turistleri taşıyan iki tekne, şiddetli fırtına nedeniyle önceki akşam Phuket Adası açıklarında battı. Teknelerde bulunan 127 Çin vatandaşından 78'inin kurtarıldığı, 38'inin ise hayatını kaybettiği bildirildi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor