BM'nin öncü rolüne Çin'den tam destek

2018-07-04 10:47:24 CRI

BM'nin öncü rolüne Çin'den tam destek

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Siyasi Büro Üyesi Yang Jiechi dün Beijing'de Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu 72. Dönem Başkanı Miroslav Lajcak'la görüştü.

Aynı zamanda ÇKP Merkez Komite Dış İlişkiler Komisyonu başkanlığını da yürüten Yang Jiechi, Lajcak ile yaptığı görüşmede, uluslararası toplumun kararlılıkla çok taraflılığı sürdürerek, küresel barış, refah ve istikrarı koruması gerektiğini belirtti.

Yang ayrıca barış ve gelişme yolunda BM'nin öncü rol oynamasına destek verdiklerini yineledi, insanlık için ortak kader topluluğu oluşturma hedefine hep birlikte ulaşılacağını söyledi.

Çin'in BM işlerinde oynadığı önemli rolü takdirle değerlendiren Miroslav Lajcak, Çin'le çeşitli alanlarda işbirliğini güçlendirmeye hazır olduğunu kaydetti.

Bir misafir de Küba'dan

Yang Jiechi dün ayrıca Küba Komünist Partisi Siyasi Büro üyesi ve Küba İşçi Konfederasyonu Genel Sekreteri Ulises Guilarte ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Yang bu görüşmede, iki ülkenin sosyalist kalkınma ve devlet yönetimi konusunda tecrübelerini paylaşmaya devam ederek, işbirliğini derinleştireceklerini söyledi.

Çin'e özgü sosyalizm davasında edinilen büyük başarıları takdirle değerlendirdiklerini ifade eden Guilarte ise, Çin'in reform ve dışa açılma sürecindeki başarılarını örnek aldıklarını belirtti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor