Çin Kalkınma Bankası'ndan 35 milyar yuanlık tahvil

2018-07-02 20:38:45

Çin Kalkınma Bankası (CDB), ana kesim ile Hong Kong Özel İdari Bölgesi arasındaki tahvil bağlantısı mekanizmasının 1. yıldönümünde 35 milyar yuan tutarında finans tahvili basacağını duyurdu.

Söz konusu tahviller, Çin'deki bankalararası tahvil piyasasını, ticari bankalar arası borsa dışı piyasaları ve “tahvil bağlantısı” dağıtım kanallarını kapsayacak. Böylelikle, CDB tarafından basılan uzun vadeli tahviller ilk kez borsa dışı piyasalara da girmiş olacak.

Yeni basılan tahvil ürünleri, 1, 3, 5, 7 ve 10 yıllık olmak üzere beş türe ayrılıyor. Küresel yatırımcılar, tahvilleri 28 Haziran'dan itibaren bankalararası tahvil piyasası işlemleri üzerinden alabilecek.

Çin tahvil piyasasındaki finans tahvili ihraççısı konumundaki CDB, 4 Temmuz 2017'de ülkenin ana kesimi ile Hong Kong arasındaki finans işbirliğini artırmayı öngören “tahvil bağlantısı” mekanizması kapsamında 20 milyar yuan tutarındaki ilk grup tahvili basmış, daha sonra da Hong Kong, Makao ve Guangdong'u kapsayan Dawan bölgesinde temiz enerjili ulaşım için özel bir başlık altında tahvil çıkartmıştı. 

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor