Çin'den ABD'ye tepki

2018-06-29 19:26:52 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin kısa bir süre önce yayınladığı “2018 Uluslararası İnsan Kaçakçılığı Sorunu Raporu”na tepki gösterdi.


Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang günlük basın toplantısında, ABD'nin söz konusu raporu hakkında değerlendirmede bulundu.


İnsan kaçaklığının, dünya ülkelerinin karşı karşıya kaldığı ortak bir sorun olduğuna dikkat çeken Lu Kang, ülkelerin işbirliğini daha da güçlendirerek, insan kaçaklığıyla el ele mücadele etmesi gerektiğini söyledi.


Sözcü, “ABD her yıl sözde raporu yayınlayarak, diğer ülkelerin insan kaçakçılığıyla mücadele çalışmalarını asılsız iddialarla suçluyor. Çin, bu eyleme kararlılıkla karşı çıkıyor. Çin hükümeti, insan kaçakçılığıyla mücadele amacıyla etkili önlemler aldı ve gözle görülür başarılar elde etti. Ayrıca insan kaçakçılığı dünya ülkelerinin karşı karşıya kaldığı ortak bir sorun ve hiçbir ülke bundan kurtulamıyor. Dünya ülkeleri işbirliğini daha da güçlendirerek, insan kaçaklığıyla el ele mücadele etmeli.” ifadelerini kullandı.

 ABD Dışişleri Bakanlığı, dün 2018 yılı “Uluslararası İnsan Kaçakçılığı Sorununa İlişkin Raporu”nu yayınlayarak, Çin'i ve diğer ülkeleri suçlamıştı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor