Çin 'uyuşturucusuz bir dünya' için çalışacak

2018-06-26 17:44:36 CRI

Çin'in, “uyuşturucusuz bir dünya” yaratmak için, eskiden olduğu gibi gelecekte de diğer ülkelerle işbirliğini güçlendireceği açıklandı.


Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang günlük basın toplantısında, Çin'in uyuşturucu ile mücadele çalışmalarına daima büyük önem verdiğini ve uluslararası alanda yürütülen mücadele işbirliğine aktif şekilde katıldığını anımsattı.


Çin'in bu konuda birçok ülkeyle ikili işbirliği anlaşması imzaladığına ve komşu ülkelere yardım ettiğine dikkat çeken Lu Kang, “uyuşturucusuz bir dünya” yaratmak için, eskiden olduğu gibi gelecekte de diğer ülkelerle işbirliğini güçlendireceklerini belirtti.


Lu Kang, “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” dolayısıyla, Çin'in bu alanda yürüttüğü uluslararası işbirliği çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Sözcü, “Uyuşturucu sorununun küresel bir sorun haline geldiği bugünlerde, Çin hükümeti uyuşturucuyla mücadele çalışmalarını kararlılıkla ilerletiyor. 'Barış içinde bir arada bulunmanın beş ilkesi' temelinde, uluslararası uyuşturucuyla mücadele konusundaki işbirliğini hızlandırmak için çalışıyoruz. Örneğin, Çin BM'nin Uyuşturucuyla Mücadele Antlaşması'na katıldı ve bu alanda çok taraflı faaliyet yürüten kuruluşlarla da işbirliği yapıyor.


Çin aynı zamanda, birçok ülke ile işbirliği yaparak, uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin birçok iki taraflı işbirliği anlaşması imzaladı. Biz ayrıca, alt bölgelerdeki uyuşturucuyla mücadele faaliyetlerini desteklerken, çevre ülkelere de uyuşturucuyla mücadele çalışmalarında yardım sağlıyoruz. Çin, uluslararası toplumla, bilgi paylaşımı, eğitim ve yasa uygulama konusunda işbirliği yaparak, uyuşturucuyla ilgili uluslararası suç faaliyetlerine büyük darbe indirdi. Çin'in, eskiden olduğu gibi gelecekte de dünya ülkeleriyle verimli işbirliği kurarak, 'uyuşturucusuz bir dünya' yaratmak için yorulmadan çaba harcayacağını yinelemek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor