Li Keqiang'dan Dünya Bambu-Sarmaşık Konferansı'na tebrik

2018-06-25 17:09:43 CRI

Li Keqiang'dan Dünya Bambu-Sarmaşık Konferansı'na tebrik

Birinci Dünya Bambu-Sarmaşık Konferansı, bugün Beijing'de başladı. Çin Başbakanı Li Keqiang, Konferansa tebrik mektubu gönderdi.

Li mektubunda, kapsamlı, eşgüdümlü ve sürdürülebilir gelişmeyi gerçekleştirmenin, dünya ülkelerinin peşinde koştuğu ortak hedef olduğuna işaret etti.

Li, bambu ve sarmaşık kaynaklarının, yoksulluğun sonlandırılması ile halkın yaşam koşullarının iyileştirilmesi, yeşil ekonominin kalkındırılması ve iklim değişikliğinin göğüslenmesi gibi alanlarda özel rol oynadığını dile getirdi.

Li, “Bambu-Sarmaşık Alanında Güney-Güney İşbirliği ile Sürdürülebilir Yeşil Gelişimin Hızlandırılması” ana temasına sahip Konferansın, dünya ülkeleri arasındaki diyalog ve iletişimin güçlendirilmesi için önemli bir platform sağladığına dikkat çekti.

Li, Konferansın dünya çapındaki bambu ve sarmaşık kaynaklarının korunması ve daha iyi kullanılması yanında, dünya ülkelerinin sürdürülebilir gelişimine de yardımcı olacağına inandığını ifade etti.

Çin'in her zaman ekolojik uygarlık inşasına büyük önem vererek, yeşil gelişmeyi sağlamaya çalıştığını vurgulayan Li, bambu ve sarmaşık yetiştirilmesi ve kullanılması konusunda uzun bir geçmişe sahip olduğuna da işaret etti.

Li, dünya ülkeleriyle birlikte küresel bambu ve sarmaşık sektörünün sürdürülebilir gelişimini hızlandırarak, Güney-Güney işbirliğini derinleştirmek, 2030 Yılı Sürdürülebilir Gelişme Programı'nı yerine getirmek ile temiz ve güzel bir dünya inşa etmek için katkıda bulunmaya hazır olduklarını belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor