Fransa Başbakanı Philippe Shanghai'da

2018-06-24 14:49:25 CRI

Fransa Başbakanı Philippe Shanghai'da

Çin ziyaretini sürdüren Fransa Başbakanı Edouard Philippe, dün Shanghai'da Çin Komünist Partisi Shanghai Parti Sekreteri Li Qiang'la bir araya geldi.

Shanghai belediyesi ve halkı adına konuk başbakanı karşılayan Li Qiang, Philippe'nin ziyaretinin, iki devlet başkanı arasında varılan mutabakatın hayata geçirilmesine katkıda bulunacağını belirtti.

Li Qiang, Shanghai olarak Fransa'nın birçok bölgesiyle verimli işbirliği geliştirdiklerini hatırlatarak, bu yıl Kasım ayında Shanghai'da düzenlenecek Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nın ilkine Fransız şirketlerini beklediklerini dile getirdi.

Fransa Başbakanı Philippe, Fransa ile Çin arasındaki dostluğun uzun geçmişe dayandığını, iki devlet başkanı arasındaki diyalogun, ikili ilişkilere istikamet verdiğini ifade etti.

Konuk başbakan, Çin'le kültür, eğitim, ekonomi ve ticaret gibi alanlarda temas ve işbirliğini derinleştirip, ikili ilişkilerin gelişmesine daha büyük katkı sağlamaya hazır olduklarını söyledi.

Fransız Başbakan Philippe, Çin Başbakanı Li Keqiang'ın davetiyle 4 günlük Çin ziyaretine Cuma günü başladı. 1970 doğumlu Philippe, Mayıs 2017'de Macron tarafından başbakanlık görevine atanmıştı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor