Çin'den Japon işletmelerle Kuşak ve Yol işbirliğine destek

2018-06-14 18:56:44

Çin Dışişleri Bakanlığı, Çinli ve Japon işletmelerin “Kuşak ve Yol İnisiyatifi” çerçevesinde ve üçüncü taraf pazarında işbirliği gerçekleştirmesini desteklediklerini açıkladı.

Japon basınında yer alan haberde, son dönemde giderek artan sayıda Japon işletmenin “Kuşak ve Yol İnisiyatifi”nden yararlandığı belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, daha fazla Japon işletmenin “Kuşak ve Yol İnisiyatifi”ne olumlu yaklaşımını eyleme döktüğünü söyledi.

Geng Shuang, “Çin, Japonya'nın Kuşak ve Yol İnisiyatifi'ne katılmasını her zaman olumlu karşılıyor. Özellikle üçüncü taraf pazarlarında Çin ve Japonya'nın birbirini tamamlayıcı avantajları mevcut. İki tarafın söz konusu işbirliği, hem ikili ticaretinin hem de üçüncü taraf pazarının gelişmesine fayda sağlayacaktır. Kısa süre önce Çin ile Japonya “Üçüncü Taraf Pazarında İşbirliği Memorandumu”nu imzaladı. Ayrıca iki ülke, farklı hükümet birimleri arasında “üçüncü taraf pazarında işbirliğine dair çalışma mekanizması”nı kurmayı kararlaştırdı. Bu adımlar sayesinde iki ülkenin işletmelerinin ilgili alanda işbirliğini teşvik edecek daha iyi bir sistem garantisi ve etkili işbirliği platformu sağlanacak.” dedi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor