Xi yerel yönetimleri uyardı: Yoksulluğa karşı nihai zafer kazanmalıyız

2018-06-12 10:33:14

Xi yerel yönetimleri uyardı: Yoksulluğa karşı nihai zafer kazanmalıyız

 Çin Cumhurbaşkanı ve Çin Komünist Partisi (ÇKP) Genel Sekreteri Xi Jinping, yoksulluğun azaltılmasında nihai zafere ulaşılması hususunda yerel yetkilileri uyardı.


Xi, yoksulluğu gidermenin meşakkatli bir iş olduğunu belirterek, kısıtlı zaman baskısı altında gerçekçi bir çalışma tarzı benimsenmesi gerektiğini kaydetti.


Xi'nin mesajı, yoksulluğa karşı savaşı kazanmada üç yıllık eylem planı çerçevesinde Pazartesi sabahı düzenlenen video konferans aracılığıyla yerel idarecilere ulaştırıldı.


Xi mesajında, tüm seviyedeki Parti komiteleri ve yerel yönetimlerin, yoksulluğu azaltmayı temel politik görev addetmeleri gerektiğini söyledi. Xi, bilhassa en yüksek düzeyli yetkililerin, kendi bölgelerinde bu işin mesuliyetini üstlenmelerinin önemine vurgu yaptı.


Yerel idarecilerin, yoksulluğu azaltmada ÇKP Merkez Komitesi tarafından belirlenen hedef ve standartlara erişmeleri isteniyor.


Cumhurbaşkanı Xi, çalışmaların kapsamlı şekilde yürütülmesini talep ederek, “Tek bir köyü ve vatandaşı ihmal etmeyin” diyor.


Çin Başbakanı Li Keqiang da yoksulluğun azaltılması hususunda yerel yönetimlere video mesaj gönderdi. Li, “Orta halli refah toplumu hedefinin gerçekleştirilmesinde, ülkemiz yoksulluğu defetmek zorundadır” diyerek, bu görevin aynı zamanda eşgüdümlü bölgesel kalkınmayı teşvik etmek için de elzem olduğunu belirtti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor