Çin, en cazip yatırım ülkelerinden biri olmakta kararlı

2018-06-07 19:53:04 CRI

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, yabancı sermayeye yönelik daha adil, şeffaf ve kolay bir yatırım ortamı yaratmak ve Çin'in “en cazip yatırım ülkelerinden biri” olarak statüsünü korumak için çaba harcamaya devam edeceklerini belirtti.  

Gao Feng bugün yaptığı açıklamada, “Sermaye çekme konusunda uluslararası rekabete rağmen, Çin sürekli artan yüksek kaliteli endüstriyel tesislere, vasıflı insan kaynağına, sürekli iyileşen ticari ortama ve devasa bir piyasa potansiyeline sahiptir. Çin'in en çekici yatırım ülkelerinden biri olarak statüsünü koruyacağına eminiz.” ifadesini kullandı.

Gao, Ticaret Bakanlığı'nın piyasaya giriş izinlerini esnetme, yasal hak ve çıkarları koruma konularında yabancı sermaye için daha adil, şeffaf ve kolay bir yatırım ortamı yaratmaya çalışacağını ve bununla birlikte yabancı sermaye kullanımında devlet düzeyindeki kalkınma bölgelerinin öncü rolü üstleneceğini vurguladı.  

Ülkenin Orta ve Batı bölgelerine daha fazla yabancı sermaye çekmek için plan yapılması gerektiğine işaret eden Gao, pilot serbest ticaret bölgelerinin başarılı deneyimlerinin Orta ve Batı kesimlerde yaygınlaştırılmasına destek vereceklerini açıkladı.

Gao ayrıca, vergi, arazi kullanımı ve kredi alanlarında tercihli politikalar uygulayacaklarını, komşu ülkelerle bağları güçlendirmek için ulaşım koridorunun inşasını ilerleteceklerini, sınırdaki bölgelerin “Kuşak ve Yol” işbirliğine katılmasını teşvik edeceklerini de dile getirdi.

 Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor