Çin, ABD ile fikir ayrılıklarını çözmeye hazır

2018-06-07 17:27:40 CRI

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, geçen hafta Çin ile ABD arasında gerçekleştirilen ekonomik ve ticari müzakere hakkındaki detayları, iki tarafın belirlemesinin beklendiğini belirtti.


Sözcü, Çin'in diyalog ve müzakere yoluyla ABD ile işbirliğini sürekli genişleterek, fikir ayrılıklarını en uygun şekilde çözmeye hazır olduğunu söyledi.


Geçen hafta Çin ile ABD arasında Beijing'de, yeni tur ekonomik ve ticari müzakere yapıldı. Ancak müzakerenin detayları hakkında bilgi verilmedi.


Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng bugün düzenlenen basın toplantısında, “Washington'da varılan fikir birliğini yerine getirmek amacıyla, Çin ve ABD'nin ekonomik ve ticari ekiplerinin 2-3 Haziran tarihlerinde Beijing'de yaptığı yoğun müzakereler sonunda, pek çok konuda olumlu ilerlemeler kaydedildi. Çin ile ABD arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin özü, işbirliğine dayalı ortak kazanç. İki taraf arasındaki ekonomik ve ticari işbirliği, iki ülkenin ekonomisine faydalı olduğu gibi, her iki ülkede istihdamın artması ve halkın yaşam koşullarının iyileşmesine de yararlı oluyor. ABD'den, Çin'le birlikte ekonomik ve ticari işbirliğinin dengeli gelişmesini hızlandırmak amacıyla, aynı yönde ilerlemesini bekliyoruz.” ifadesini kullandı.


Sözcü, müzakere hakkındaki detayları iki ülkenin birlikte belirlemesi gerektiğine işaret etti.


Sözcü ayrıca, Çin'in kaliteli ekonomik büyüme ve halkın güzel bir yaşama yönelik taleplerini karşılamak üzere, ABD dahil dünyadaki diğer ülkelerden ithalat oranını artırmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor