Li Keqiang Laos Cumhurbaşkanı Vorachit'le görüştü

2018-06-01 11:03:00 CRI

Li Keqiang Laos Cumhurbaşkanı Vorachit'le görüştü

Çin Başbakanı Li Keqiang Laos Cumhurbaşkanı Bounyang Vorachit'le dün, Beijing'de bir araya geldi.


Li Keqiang görüşmede, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in Vorachit ile dün verimli bir görüşme yaptığını ve görüşmede ikili ilişkilerin yeni bir seviyeye taşındığını belirtti.


Çin ile Laos arasında yakın dostluk ve iyi komşuluk ilişkileri bulunduğuna dikkat çeken Li Keqiang, iki ülke arasındaki karşılıklı güvenin sürekli derinleştirilmesinden ve somut işbirliğinin olumlu ilerletilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.


Li, Laos'la ulaşım ve altyapı tesisleri, tarım, eğitim ve turizm gibi önemli alanlarda işbirliği yapacaklarını vurgulayarak, ikili ilişkilerde ayrıca birçok yeni alanda da gelişme kaydedilmesini beklediklerine işaret etti.


Laos'la karşılıklı saygı temelinde uzun vadeli dostluğu derinleştirmek için çalışacaklarını kaydeden Li, güçlü ve saygın Çinli işletmelerin ortak kazanç sağlanması amacıyla Laos'a yatırım yapmasını da desteklediklerini sözlerine ekledi.


Bounyang Vorachit görüşmede, Laos ve Çin'in kapsamlı stratejik işbirliği ortağı olduğunu belirterek, Çin'de kaydedilen gelişmelerden memnuniyet duyduğunu ifade etti.


Laos'un sosyo-ekonomik gelişimine sağladığı desteklerinden ötürü Çin'e teşekkür eden Vorachit, Çin'le altyapı tesisleri inşası, tarım, eğitim, tıp gibi alanlardaki işbirliğini geliştireceklerini ve iki ülkenin halkları arasındaki temasları ilerleteceklerini ifade etti. 

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor