York Dükü Prens Andrew Albert Christian Edward Çin'de

2018-05-29 19:30:56

Cumhurbaşkanı Xi Jinping bugün Beijing'de ziyarette bulunan York Dükü Prens Andrew Albert Christian Edward'la bir araya geldi.

Xi, görüşmede yaptığı konuşmada, Çin'in dışa açılmada ısrarcı olup yeni alanlardaki uluslararası işbirliğini güçlendireceğine, İngiltere ile arasında bilim, teknoloji ve inovasyonda işbirliğinin pekiştirilmesinin ortak kazanç getireceğine dikkat çekerek, böylece ikili ilişkilerin “altın çağı”na güç katacaklarını belirtti.

Xi, Prens Andrew Albert Christian Edward ve İngiliz kraliyet ailesinin iki ülke arasındaki dostluğun pekiştirilmesi için harcadığı çabaları takdirle değerlendirdi. Xi, İngiltere ile üst düzey temasları sürdürüp, diyalog mekanizmalarının rolünü yerine getirmeye ve ikili ilişkilerin sağlıklı ve istikrarlı gelişmesini güvence altına almaya hazır olduklarını dile getirdi.

Xi, ayrıca Çin'in çalışma hedeflerini gerçekleştirmek için kendine özgü inovasyon yolunda ısrar edeceğini kaydetti.

Prens Andrew Albert Christian Edward, Çin ekonomisinin hızlı büyümeden kaliteli büyüme sürecine geçişini yakından takip eden İngiltere'nin Çin'le bilim, teknoloji, inovasyon ve endüstri gibi alanlardaki işbirliğini güçlendirmeye ve iki halk arasında karşılıklı anlayışı artırmaya hazır olduğunu ifade etti.

York Dükü Prens Andrew Albert Christian Edward, 2014 yılında oluşturduğu bilimsel yenilik temalı, Pitch@Palace adlı platform kapsamında Çin bölgesinde düzenlenecek final yarışmalarını izlemek için Çin'de bulunuyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor