Xi: Çin, bilimsel ve teknolojik üstünlüğe sahip ülke haline getirilmeli

2018-05-28 17:53:26

Xi: Çin, bilimsel ve teknolojik üstünlüğe sahip ülke haline getirilmeli

Çin Bilimler Akademisi 19. Genel Kurulu ve Çin Mühendislik Akademisi 14. Genel Kurulu bugün Beijing'de törenle düzenlendi.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri, Çin Cumhurbaşkanı ve Merkezi Askeri Komisyon Başkanı Xi Jinping törende hazır bulunarak, akademisyenlere hitap etti.

Xi Jinping, Çin'in yeniden yükselişinin bilim ve teknolojinin var güçle geliştirilmesiyle gerçekleşebileceğini, bu nedenle Çin'in dünyada bilim, teknoloji ve inovasyonun merkezlerinden biri haline gelmesi gerektiğini belirtti.

Xi, ülkedeki bilim ve teknoloji çevresinin çağın eğilimini doğru şekilde algılayarak ve fırsatları kaçırmayarak, dünyada bilim ve teknoloji alanında öncülük etmesi ve Çin'i bu alanda üstünlüğe sahip ülke haline getirmesinin önemine değindi.

Xi, “halkın güzel yaşam beklentisinin karşılanması bilimsel ve teknolojik inovasyonun hareket noktası olarak görülmelidir, halkın yararına olan ve halkın yaşam koşullarını iyileştiren alanlar bilimsel ve teknolojik inovasyonun öncelikleridir.” diye konuştu.

Xi, Çin'in dünyanın bilimsel ve teknolojik yönetişimine kapsamlı şekilde katılacağını, insanlığın ortak kader topluluğunun oluşumuna katkıda bulunacağını dile getirdi. Xi, uluslararası bilimsel ve teknolojik temaslarının artırılacağını sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor