Cumhurbaşkanı Xi, mali denetimin rolünü vurguladı

2018-05-24 10:55:54 CRI

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping, dün yaptığı konuşmada, Çin Komünist Partisi'nin mali denetim çalışmalarındaki liderliğine, hesapların denetlenmesinin parti ve devlet denetim sistemindeki hayati rolüne vurgu yaptı.

Çin Cumhurbaşkanı, ÇKP Merkez Komitesi Askeri Komisyonu Başkanı ve ÇKP Merkez Mali Denetim Komitesi Başkanı Xi Jinping, Merkez Mali Denetim Komitesi'nin 1. toplantısına başkanlık ederken yaptığı konuşmada, birleşik, kapsamlı ve verimli bir denetim sisteminin kurulması için çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi. Xi, böylece mali denetimin parti ve devlet denetim sisteminde daha iyi bir rol oynayabileceğini ifade etti.

Xi, mali denetimdeki yönetim sisteminde reform yapılması ve Merkez Mali Denetim Komitesi'nin düzenlenmesinin, ÇKP'nin denetim sistemindeki liderliğini pekiştiren iki önemli yöntem olduğunu dile getirdi.

Ulusal mali denetim çalışmalarında koordineli çalışmaların önemine dikkat çeken Xi, denetim olanaklarının daha iyi bir şekilde tahsis edilmesini istedi.

ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu'nun daimi üyesi ve ÇKP Merkez Mali Denetim Komitesi Başkan Yardımcı olan Çin Başbakanı Li Keqiang ve ÇKP Merkez Komitesi Disiplin Denetleme Komisyonu Başkanı Zhao Leyi de toplantıya katıldı.

Toplantıda ÇKP Merkez Mali Denetim Komitesi yönetmeliği, 2017 merkez bütçesinin uygulanmasına ilişkin denetim raporları ve mali harcamalar onaylandı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor